فروش اقساطی خودرو

فروش اقساطی خودرو + چند نکتۀ مهم هنگام خرید اقساطی خودرو

فروش اقساطی خودرو این روزها به یک موضوع داغ و جذاب میان مردم تبدیل شده است. دلیل این موضوع به‌سادگی قابل درک است: افزایش قیمت خودرو و کاهش قدرت مالی برای خرید خودرو توسط افراد، اصلی‌ترین دلیلِ افزایش تقاضا برای خرید اقساطی خودرو است.

همان‌طور که می‌دانید، درحال‌حاضر داشتن خودرو دیگر به یک الزام تبدیل شده است و کمتر خانواده‌ای را می‌توان یافت که خودرو نداشته باشند و یا به‌دنبال خرید خودرو نباشند؛ بنابراین با افزایش تقاضا برای خرید خودرو از سوی مردم مواجه هستیم و معمولاً جایی که افزایش تقاضا وجود داشته باشد، با افزایش قیمت نیز مواجه خواهیم بود.

کارخانه‌های خودروسازی نیز نقش مهمی در ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا برعهده دارند؛ زیرا اگر خودروی مورد تقاضای مردم به اندازۀ کافی تولید و عرضه شود، مشکلاتی نظر افزایش قیمت خودرو نیز وجود نخواهد داشت و افراد می‌توانند خودروی موردنظر خود را به‌صورت فوری خریداری کرده و تحویل بگیرند.

فروش اقساطی خودرو
فروش اقساطی خودرو در ایران

فروش اقساطی خودرو

با توجه به همۀ مواردی که اشاره شد، همچنان بسیاری از مردم توانایی مالی برای خرید خودروی موردنظر خود را ندارند و به همین دلیل به‌دنبال شرکت‌هایی هستند که مشغول ارائۀ خدمات فروش اقساطی خودرو هستند.

در این مقاله قصد داریم هرآنچه لازم است درمورد فروش اقساطی خودرو بدانید را مورد بررسی قرار داده و بروزترین اطلاعات و جدیدترین طرح‌های فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های مختلف را ارائه کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید خودرو موردنظرتان داشته باشید.

فروش اقساطی خودرو با تحویل فوری

بسیاری از افراد طرفدار این نوع از فروش اقساطی هستند؛ زیرا علاقه دارند هرچه سریع‌تر خودروی خریداری شده را تحویل گرفته و مورد استفاده قرار دهند. به همین دلیل شرکت‌های بسیاری حاضر به ارائۀ خدمات فروش اقساطی خودرو با تحویل فوری هستند. البته ناگفته نماند که فروش اقساطی خودرو برای این شرکت‌ها نیز سود بسیار خوبی دارد و به همین دلیل بر سر جذب مشتری بیشتر با یکدیگر رقابت می‌کنند.

فروش اقساطی خودرو با تحویل فوری ممکن است به دو صورت انجام گیرد:

  • فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی
  • فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های خصوصی

در ادامه قصد دارم هرکدام از حالت‌ها را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات کاملی در این مورد ارائه کنم تا بتوانید انتخاب بهتری هنگام خرید اقساطی خودرو داشته باشید.

فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی

در این روش معمولاً خود شرکت‌های خودروسازی اصلی یعنی ایران خودرو و سایپا با اعلام طرح مشخصی شروع به فروش اقساطی خودرو می‌کنند. طرح اعلام شده توسط شرکت‌های خودروسازی معمولاً دارای این چند ویژگی مشخص است:

  • زمان دقیق شروع و پایان طرحِ ارائه شده
  • نوع و مدل خودروهای قابل خریداری در این طرح
  • مبلغ پیش پرداخت جهت واریز هنگام ثبت نام
  • مبلغ و مدت زمان سررسید اقساط
  • تاریخ دقیق تحویل خودرو
  • سود مشارکت و سود انصراف

در این روش معمولاً پیش از آغاز طرح فروش اقساطی خودرو، زمان دقیق شروع طرح توسط شرکت خودروسازی اعلام می‌گردد. معمولاً ثبت نام از طریق وب سایت شرکت ایران خودرو یا وب سایت شرکت سایپا انجام می‌گیرد.

خرید اقساطی خودرو
خرید اقساطی خودرو از شرکت‌های خودروسازی

فروش اقساطی ایران خودرو

شرکت ایران خودرو یکی از دو شرکت اصلی خودروسازی در کشورمان است و بسیاری از مدل‌های مورد نیاز افراد توسط این شرکت تولید می‌شود. بنابراین طبیعی است که فروش اقساطی ایران خودرو از جذابیت بالایی میان افراد برخوردار باشد.

روال خرید اقساطی خودرو از شرکت ایران خودرو، روال دقیق و مشخصی است. شرکت ایران خودرو در اطلاعیۀ آغاز طرح جدید فروش اقساطی خودرو دقیقاً مواردی که بالاتر اشاره شد را اعلام کرده و رأس ساعت مشخص شده ثبت نام جهت خرید خودرو آغاز می‌شود.

معمولاً ثبت نام طرح‌های خرید خودرو توسط ایران خودرو در وب سایت ایران خودرو ارائه می‌شود و شما می‌توانید با مراجعه به این وب سایت، در طرح موردنظر شرکت کرده و برای خرید خودروی مدنظرتان اقدام کنید.

فروش اقساطی سایپا

شرکت سایپا نیز مانند شرکت ایران خودرو، طرح‌های دقیق و مشخصی برای فروش اقساطی خودرو ارائه کرده و تمامی اطلاعات لازم مانند زمان دقیق طرح، تاریخ تحویل، سود مشارکت و تمامی مواردی که کمی بالاتر اشاره شد را در این طرح مشخص می‌نماید.

روال فروش اقساطی سایپا نیز روال دقیق و مشخصی است. باید به اطلاعیه‌ها و زمان دقیق آغاز ثبت نام توجه کنید تا بتوانید جزو اولین نفراتی باشید که در وب سایت شرکت سایپا تقاضای خرید خودرو را ثبت می‌کنید.

معمولاً شرکت سایپا تمامی ثبت نام‌ها برای خرید خودرو را در سایت انجام می‌دهد. بنابراین در صورتی که قصد خرید اقساطی خودرو از شرکت سایپا را دارید، حتماً در زمان مشخص شده در اطلاعیه‌ها، به سایت اشاره شده مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل کنید.

البته اگر قصد خرید اقساطی خودرو از طریق ثبت نام در سایت شرکت‌های ایران خودرو و سایپا را دارید، لازم است دقیقاً در ساعت مشخص شده در سایت موردنظر ثبت نام کنید تا جزو اولین نفرات ثبت نامی باشید. اگر کمی تعلل کنید، ممکن است ظرفیت تعیین شده برای فروش اقساطی به اتمام رسیده و با پیام خطا مواجه شوید.

بهترین روش خرید اقساطی خودرو

خرید اقساطی خودرو از شرکت‌های خودروسازی، بهترین و امن‌ترین حالت خرید خودرو است؛ زیرا شرکت‌های خودروسازی معمولاً سود کمتری نسبت به شرکت‌های خصوصی دریافت کرده و علاوه بر آن، به مدت زمانی که پول پیش پرداخت نزد آن‌ها است، سود مشارکت تعلق می‌گیرد و این یک امتیاز مثبت است.

اما اگر برای خرید خودرو عجله دارید و شرکت خودروسازی مورد نظر طرحی برای فروش اقساطی خودرو ندارد، چاره‌ای نیست جز مراجعه به شرکت‌های خصوصی و بررسی پیشنهادات آن‌ها برای خرید خودرو.

فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های خصوصی

در حال حاضر، شرکت‌های خصوصی مختلفی به ارائۀ خدمات فروش اقساطی خودرو مشغول هستند. البته روش این شرکت‌ها با روش فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی متفاوت است.

معمولاً در هر زمانی که بخواهید می‌توانید از شرکت‌های خصوصی، خودروی موردنظرتان را به‌صورت اقساطی تهیه کنید؛ زیرا شرکت‌های خصوصی در اغلب اوقات تعدادی خودروی آماده برای فروش دارند.

فروش اقساطی خودرو توسط شرکت‌های خصوصی، با روشی متفاوت نسبت به شرکت‌های خودروسازی انجام می‌شود. شرکت‌های خصوصی معمولاً بیش از نیمی از مبلغ خودرو را به‌صورت نقدی دریافت کرده و مابقی را طی اقساط از پیش تعیین شده دریافت می‌کنند. معمولاً بازۀ زمانی این اقساط هر چند ماه یکبار است.

اگر قصد خرید اقساطی خودرو از شرکت‌های خصوصی را دارید، احتمالاً نیاز به دسته چک خواهید داشت؛ زیرا هنگام عقد قرارداد و خرید خودرو، تمامی اقساط خودرو در قالب چند فقره چک به تاریخ سررسید اقساط از شما دریافت می‌شود.

احتیاط کنید!

پیش از خرید خودروی اقساطی از شرکت‌های خصوصی، حتماً تحقیقات لازم را درخصوص شرکت موردنظر بعمل آورید. تعدادی از شرکت‌های خصوصی که در زمینۀ فروش اقساطی خودرو فعالیت داشتند از اعتماد مشتریان سوءاستفاده کرده و پس از دریافت پول از مشتریان، خودروی خریداری شده را تحویل نداده و متواری شده‌اند.

لذا اکیداً توصیه داریم پیش از خرید خودرو و پرداخت پول به شرکت‌های خصوصی، سوابق شرکت موردنظر را بررسی کرده و از حسن عملکرد آن‌ها مطمئن شوید. سپس با خیال راحت می‌توانید خودروی موردنظر خود را خریداری کنید.


سعی شد در این مقالۀ جامع، به تمامی نکته‌های مهمی که در زمینۀ فروش اقساطی خودرو وجود دارد اشاره شود. اگر قصد خرید اقساطی خودرو دارید حتماً به موارد اشاره شده در این مقاله توجه کنید. اگر این مقاله را پسندیدید، آن را برای دوستان خود ارسال کنید تا اگر آن‌ها نیز مانند شما قصد خرید اقساطی خودرو دارند، با اطلاعات بیشتری نسبت به انجام این کار اقدام کنند تا از زیان‌های احتمالی جلوگیری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =