خودرو ترکیه‌ای

خودروهای ترکیه‌ای وارد ایران می‌شوند

پس از خبری که روزهای قبل مبنی بر ورود خودروهای روسی به بازار ایران منتشر شد، حالا صحبت از ورود خودروهای ترکیه‌ای به ایران است.

با توجه به گفته های قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در امور مالی و بازرگانی، یک برنامه مشترک تجاری در حوزه تولید کالاهای صنعتی از جمله خودرو با ترکیه تنظیم شده و این قرارداد در مراحل آخر قرار بوده و در آینده نزدیک اجرایی می شود.

ورود خودروهای ترکیه‌ای به ایران

حسین مدرسی در خصوص ورود خودروهای روسی و ترکی به کشورمان عنوان کرد که ما به دنبال آن هستیم که خط تولید برندهای داخلی را ارتقا داده و برای ورود سرمایه ها و تولیدات مشترک از کشورهای منطقه زیرساخت های لازم را فراهم کنیم. شهرکی را نیز برای راه اندازی خط تولید خودروها و دیگر کالاهای صنعتی ترکیه در کشور در نظر گرفته ایم.

به این ترتیب امید می‌رود هر چه زودتر خط تولید محصولات مشترک کشورمان و کشور ترکیه راه اندازی شده و محصولات تولیدی راهی جاده‌های کشورمان شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا واردات خودروهای لوکس در نیمه دوم سال جاری آزاد خواهد شد نیز عنوان کرد دولت برنامه ندارد تا رویه سابق را تغییر دهد و کمافی‌السابق همچنان واردات خودروهای لوکس و خارجی به کشور در نیمه دوم سال نیز ممنوع خواهد بود.

منبع: تجارت نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 14 =